Опт Щебня

Комплексные учения личного состава

Комплексні навчання особового складу.

Відбулось відкриття об'єкту утилізації порожніх корпусів двигунів міжконтинентальних балістичних ракет РС-22

Джерело: nkau.gov.ua

21 травня 2013 року на державному підприємстві «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» відбулось відкриття об'єкту утилізації порожніх корпусів двигунів міжконтинентальних балістичних ракет РС-22 (ОУКД).

У церемонії урочистого відкриття взяли участь Президент України Віктор Янукович, Посол США в Україні Джон Теффт, заступник Директора Управління взаємного зменшення загрози Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США Ендрю Тейлор, Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, Голова Дніпропетровської обласної адміністрації Дмитро Колєсніков, Голова Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв.

Об’єкт створено на виконання домовленостей, досягнутих під час зустрічі Президента України Віктора Януковича та Президента США Барака Обами у квітні 2010 року у Вашингтоні в ході самміту з питань ядерної безпеки, за фінансової та технічної допомоги США. Його відкриття дозволить утилізувати порожні корпуси двигунів ракет РС-22 та відходи вилучення і переробки твердого палива екологічно безпечним методом.

ОУКД є однією з ланок низки об’єктів утилізації твердого ракетного палива ракет РС-22, що створюються на Павлоградському хімічному заводі, і є вагомою допомогою США для остаточного виконання Україною міжнародних зобов’язань з ліквідації стратегічної ядерної зброї на своїх території. Обладнання і технологічні процеси об'єкту утилізації порожніх корпусів двигунів також дозволяють утилізувати протипіхотні міни ПФМ-1(1С) з інженерних, авіаційних та артилерійських касетних боєприпасів. Ліквідація протипіхотних мін ПФМ-1(1С) здійснюється в рамках виконання міжнародних зобов’язань України щодо їх знищення за Оттавською Конвенцією.

Також Президент України Віктор Янукович відкрив на державному підприємстві «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» Об’єкт виготовлення стабілізуючих розчинів. Виготовлення стабілізуючих розчинів здійснюється на обладнанні, спроектованому спеціалістами Павлоградського хімічного заводу і виготовленому на вітчизняних підприємствах. Передбачено використання високоефективного енергозберігаючого обладнання і технологій, а сучасна система автоматизації забезпечує необхідну безпеку проведення технологічних процесів.

На даний час в рамках державної цільової Програми утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22 із 163 двигунів, що містили 5000 тонн твердого ракетного палива, і підлягали утилізації, вилучено і перероблено у промислову вибухівку паливо із 64 ракетних двигунів (біля 1000 тонн палива).

 

Наші контакти:


ДП "НВО" ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ХІМІЧНИЙ ЗАВОД"

 

Адреса 51402 м.Павлоград
вул. Заводська, 44
Т/ф: (0563) 211-000,
211-008, 211-001 ф.
E-mail: dirphz@pkhz.dp.ua