Опт Щебня

Комплексные учения личного состава

Комплексні навчання особового складу.

У рамках Оттавської Конвенції на ДП "ВО "ПХЗ" відбулася урочиста церемонія з нагоди початку практичної утилізації протипіхотних мін ПФМ-1

Джерело: nkau.gov.ua

21 березня 2013 р. на Державному підприємстві «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (ДП «НВО «ПХЗ») Державного космічного агентства України проведено урочисту церемонію з нагоди початку утилізації протипіхотних мін ПФМ-1 в Україні.

В церемонії взяв участь керівник проекту Організації НАТО з забезпечення (NSPA) в Україні Литвинчук В.І., керівництво Державного космічного агентства України та ДП «НВО «ПХЗ», представники Міністерства оборони України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Ця знакова подія свідчить про те, що Україна розпочала реальне виконання своїх міжнародних зобов’язань щодо повної ліквідації на своїй території запасів протипіхотних мін типу ПФМ-1 в рамках «Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення» (Оттавська конвенція).

Утилізація протипіхотних мін ПФМ-1 здійснюватиметься шляхом їх спалювання при високих температурах у спеціальній термічній печі з допалюванням та нейтралізацією продуктів згоряння. Виробнича потужність печі термічної обробки на ДП «НВО «ПХЗ» дозволяє утилізувати 1100000 од. мін ПФМ-1 на рік. Комп’ютеризована система управління піччю та високоефективні сухі керамічні фільтри забезпечують практично 100 % уловлювання викидів під час утилізації мін.

Цій події передувала значна підготовча робота протягом 2005-2012 рр. з пошуку внутрішніх ресурсів та отримання міжнародної технічної допомоги для забезпечення утилізації мін ПФМ-1:

• у 2008 році на ДП «НВО «ПХЗ» опрацьовано технологію утилізації боєприпасів з протипіхотними мінами ПФМ-1;

• у 2009 році Європейська Комісія підтвердила вибір місця утилізації протипіхотних мін ПФМ-1 - територію ДП «НВО «ПХЗ»;

• у 2010 році на ДП «НВО «ПХЗ» за кошти державного бюджету України розпочато модернізацію печі термічної утилізації відходів спецвиробництв;

• у 2011 році завдяки фінансовій допомозі у обсязі 1 млн. долл. США, наданої Урядом Королівства Норвегія, завершено модернізацію печі термічної утилізації сучасним спеціальним устаткуванням;

• у Брюсселі 21 вересня 2011 року укладено «Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО) про утилізацію стрілецької зброї й легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1»;

• 1 лютого 2013 року підписано контракт між NSPA, Міністерством оборони України та ДП «НВО «ПХЗ» на утилізацію 3 млн. мін ПФМ-1 протягом 3,5 років, та договір між Міноборони і ДП «НВО «ПХЗ» на утилізацію 166167 шт. мін ПФМ-1 у 2013 році за кошти фінансової допомоги Німеччини та Державного бюджету України.

 

Наші контакти:


ДП "НВО" ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ХІМІЧНИЙ ЗАВОД"

 

Адреса 51402 м.Павлоград
вул. Заводська, 44
Т/ф: (0563) 211-000,
211-008, 211-001 ф.
E-mail: dirphz@pkhz.dp.ua