Опт Щебня

Комплексные учения личного состава

Комплексні навчання особового складу.

 

06.06.20г

Відвідування Державного підприємства «Науково-виробничого об'єднання «Павлоградський хімічний завод» Міністром МВС Аваковим А.Б.

В ході робочого візиту Міністра МВС Авакова А.Б. в м. Павлограді, він також, відвідав територію ДП «НВО «ПХЗ», де провів зустріч з керівником підприємства та ознайомився з основними виробничими об'єктами, які задіяні в держпрограмах по утилізації ракетного палива ракет МБР РС-22 та виготовлення твердопаливних двигунів для ракет типу «Вільха» та «Гром».

Ці держпрограми тісно пов'язанні між собою, так як забезпечують цілісний технологічний процес, який дозволяє с однієї сторони ліквідувати небезпеку тривалого зберігання більш ніж 1800 т палива в двигунах стратегічних ракет МБР РС-22 з вичерпаним ще у 2000 році строком безпечного зберігання, а з другої сторони отримати сировину критичного імпорту для виробництва енергонасичених композиційних матеріалів, виготовлення якої відсутнє в Україні

Енергонасичені композиційні матеріали, які виготовлюються на ДП «НВО «ПХЗ», застосовуються в якості ракетних палив, запальників, вибухових сумішей та детонаторів при виробництві таких складових частин, як ракетні двигуни та бойові частини для ракет «Вільха», «Нептун», «Тайфун», «Гром» та інших.

Однак, з початку 2020 року, у зв'язку з різким скороченням та повним припиненням за деякими направленнями, фінансування підприємства за вказаними держпрограмами та оборонним замовленням, на ДП «НВО «ПХЗ» змушено було провести зупинку унікальних виробничих цехів та звільнити майже третину чисельності персоналу.

Таким чином, з початку 2020 року склалась гостра ситуація не тільки регіонального значення з забезпеченням техногенної та екологічної безпеки, а і державного рівня, що пов'язана з обороноздатністю України.

Після звернення ДП «НВО «ПХЗ» до Кабінету Міністрів, в т.ч. до Міністра Мінекономіки, та Міністра МВС, щодо вказаної проблемної ситуації, за участю Президента України Зеленського В.О. та Уряду України, у т.ч. Міністра МВС Авакова А.Б., Міністра Мінекономіки Петрашко І.Р., Голови ДКА Усова В.В. були надані відповідні доручення з поновлення робіт за вказаними програмами та були прийняті рішення з фінансування робіт, пов'язаних з утилізацією палива від МБР РС-22. Для цього, з резервного фонду держбюджету у 2020 році будуть профінансовані роботи на ДП «НВО «ПХЗ», які пов'язанні з забезпеченням безпечного зберігання та утилізації палива і ракетних двигунів, в обсязі 133,45 млн.грн. Це забезпечить виконання першочергових заходів з запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру у Дніпропетровській області. При цьому, утилізація палива буде проводиться з використанням ресурсозворотних технологій з отриманням сировини енергонасичених матеріалів військового та цивільного призначення. Для виконання вказаних робіт на ДП «НВО «ПХЗ» буде повернено та залучено не менш ніж 540 осіб кваліфікованого персоналу.

 

 

Наші контакти:


ДП "НВО" ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ХІМІЧНИЙ ЗАВОД"

 

Адреса 51402 м.Павлоград
вул. Заводська, 44
Т/ф: (0563) 211-000,
211-008, 211-001 ф.
E-mail: dirphz@pkhz.dp.ua